Üniversite Öğrencileri İçin TOEFL

Yurtiçinde ve yurtdışında üniversite öğrenimi amaçlayan öğrenciler için TOEFL sınavı İngilizce bilgilerini ölçme ve değerlendirmede dünyaca kabul gören bir sınav sistemidir. Dünyada yüzlerce yüksek eğitim kurumu TOEFL sınavından yayınlamış oldukları resmi sonuçlara göre öğrencileri kabul etmektedirler.

TOEFL ülkemiz dışında özellikle Amerika, İngiltere, Avustralya, Kanada, Hollanda ve Yeni Zelanda lise ve üniversiteleri tarafından kabul görmektedir. Diğer ülkelerde TOEFL puanları ile kriterlerine uygun olarak öğrenci kabul etmektedir.

Yüksek öğrenim hayatını sürdürmek isteyen öğrencilerin üniversite ve dengi kurumlardan kabul alabilmesi için TOEFL sınavından yeterli skorları almaları şarttır. TOEFL sınav sisteminde 4 temel dil becerisi olan konuşma, okuma, yazma ve dinleme yetenekleri test edilmekte ve puanlandırılmaktadır.

Genel İngilizce dil eğitimi programları bu 4 temel beceriyi geliştirmek için kurgulanmış olsa da katılımcıların hedefledikleri üst düzey skorlar alabilmeleri için özellikle belirli bir seviyeden sonra sınav hazırlık programlarına katılmaları tavsiye edilmektedir. Sınav hazırlık programlarında katılımcılar soru tipleri, test teknikleri, mülakat teknikleri vb konularda eğitimler almanın yanı sıra örnek sınavlar ile sınav deneyimlerini de arttırmaktadırlar.

TOEFL sınav hazırlık kursları genel İngilizce programlarının seçmeli dersleri kombinasyonu olarak verilebildiği gibi sadece TOEFL yoğun hazırlık programları da bulunmaktadır. TOEFL sınavına hazırlanmak isteyen öğrencilerin öncelikle genel İngilize dil düzeyleri Intermediate yani orta düzeyde olmaları beklenir.

Yurtiçi ve yurdışı üniversite öğrencileri için TOEFL sınavı hazırlık kursları ile ilgili detaylı bilgileri şubelerimizi ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.