TOEFL Kursları

TOEFL hazırlık programlarımız kalabalık olmayan sınıflarda en fazla 6 kişiden oluşan özel grup eğitimleri şeklinde düzenlenmektedir.

İş ve okul saatleriniz grup eğitimlerimizin saatlerine uymuyorsa size özel olarak hazırlanacak bir programla TOEFL sınavına hazırlanabilirsiniz.

Butik eğitim anlayışımızla TOEFL Kursu düzenleyerek, katılımcıların okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerini akademik düzeyde geliştirme fırsatı sunuyoruz.

Özel ders eğitimlerimiz, özellikle 85 ve üzeri puanı hedeflemede ve kendi bireysel gelişiminiz doğrultusunda istenilen sonuca ulaşma olasılığını yüksek oranda arttırıyor.

120 puan üzerinden 75-85 puan aralığı hedefleyen bir katılımcının Intermediate düzeyde, 85 ve üzeri bir hedefi olan katılımcının ise Upper-Intermediate düzeyde İngilizce bilgisine sahip olması beklenmektedir.

TOEFL Eğitim İçeriği

Dersler iki aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada katılımcıların kelime ve gramer eksikliklerine yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

İkinci aşamada ise TOEFL benzeri deneme sınavları ile test teknikleri, hızlı okuma becerisi, tarama ve özetleme, kompleks cümle yapıları, eş anlamlı ve zıt anlamlı kelimelerin incelenmesi, dinleme ve konuşma pratikleri gibi aktivitelerle katılımcının sınavı tanıması ve gerekli becerileri geliştirmesi sağlanmaktadır.

Katılımcıların bu doğrultuda ihtiyaç duyacağı kelime listeleri, gramer notları, kullanılacak kitaplar ve dinleme materyalleri ücretsiz olarak verilmektedir.

İstek üzerine birebir ya da 2 veya 3 kişilik gruplarda oluşturulabilmektedir. Birebir eğitimlerdeki başarı oranımız %90’dır.

17 yıllık tecrübemiz ve sınav sistemleri için özel seçilmiş alanında uzman eğitmenlerimiz ile sizleri istediğiniz skora götürecek programı hazırlamaktayız.

Tüm bunların yanında size TOEFL sınavı ile ilgili tüm konularda (sınava kayıt, nasıl çalışmalıyım, nelere dikkat etmeliyim, vb. gibi) ücretsiz olarak danışmanlık yapılmaktadır.

Dünya Dilleri Merkezi tüm TOEFL katılımcılarına başarılar diler.

TOEFL Nedir?

TOEFL (Test Of English As a Foreign Language), sınava ana dili İngilizce olmayan kişilerin Amerikan İngilizcesi bilgisini ölçmek amacıyla, Amerika’da New Jersey Eyaletinde bulunan Educational Testing Service (ETS) tarafından dünyanın pek çok merkezinde düzenlenen bilgisayar tabanlı uluslararası bir sınav sistemidir.

TOEFL sınavı dünya genelinde İngilizce dilinde eğitim veren yaklaşık 4300 kolej ve üniversite tarafından lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına ana dili İngilizce olmayan öğrencileri kabul Kriter olarak kullanılır. Ayrıca, dünya genelinde pek çok kurum, organizasyon ve şirket iş başvurusunda TOEFL sınavından alınan iyi bir puanı İngilizce Yeterlilik belgesi olarak kabul etmektedir.

TOEFL sınavına, İngilizce eğitim veren bir üniversite, kolej veya enstitüde eğitim yapmak isteyenler girmelidir. Ayrıca, İngilizce dil bilgisini uluslararası geçerliliği olan bir belge ile kanıtlamak isteyen herkes bu sınava girebilir.

TOEFL Testinin Formatı Nasıldır?

TOEFL testi dört bölümden oluşur. Test 3,5 saat ile 4 saat arası bir sürede tamamlanır. Bu süre içerisinde kısa bir ara verilir. Bilgisayarlı TOEFL sınavında öğrencinin yanında bir rehber ve gözetmen öğretmen vardır. Bu öğretmen, testin nasıl yapılacağını, bilgisayarın kullanımı ve diğer konularda teknik yardım yapar.

TOEFL Sınavında Ne Test Edilir?

TOEFL Sınavının Yapısı: Öğrencinin standart İngilizceyi kurallara uygun kullanıp kullanmadığı dört alanda test edilir.

Dinleme Bölümü: Amerikan İngilizce’sini anlama yeteneğiniz ölçülür.

Dinleme Bölümünün Görevleri: Konuşmaları, sınıf tartışmalarını ve sohbetleri dinleme, ardından soruları yanıtlama.

Soru sayısı 34–51 arasındadır. Toplam süre 60-90 dakika, katılımcının bu süre içerisinde yanıtlaması beklenir.

Okuma Bölümü: Öğrencinin Amerikan İngilizce’sini okuma ve anlama yeteneği test edilir.

Okuma Bölümünün Görevleri: Akademik metinlerde 3 veya 4 parça okuma ve sorulara cevap verebilme.

Soru sayısı 36–56 arasındadır. Toplam süre 60-80 dakika, katılımcının bu süre içerisinde cevaplaması beklenir.

Yazma Bölümü: Öğrencinin yazma yeteneği 30 dakika içerisinde yazacağı bir kompozisyon ile ölçülür.

Yazma Bölümünün Görevleri: Okuma ve dinleme görevlerine göre kompozisyon yanıtları yazma, yazarak bir fikri destekleme.

Toplam süre 50 dakikadır. Katılımcının bu süre içerisinde verilen 2 görevi yerine getirmesi beklenir.

Konuşma Bölümü: Öğrencinin konuşma yeteneği 20 dakika içerisinde okuma ve dinleme görevlerine göre ölçülür.

Konuşma Bölümünün Görevleri: Bilinen bir konu ile ilgili fikir belirtme, okuma ve dinleme görevlerine göre konuşma.

Toplam süre 20 dakikadır. Katılımcının bu süre içerisinde verilen 6 görevi yerine getirmesi beklenir.

TOEFL Sınavında Tüm Sorular Çoktan Seçmeli midir?

Soruların çoğunluğu çoktan seçmelidir. Ancak, son zamanlardaki testlerde az da olsa, açık sorular, birkaç cevap verilebilecek sorular, kelime veya cümle eşlemesi ve kısa yazımlı sorular sorulmaktadır. Ancak bu soruların sayısı çok azdır.

TOEFL Sınavına Girerken Yanınızda Bulunması Gerekenler?

Sınava giderken mutlaka resimli kimlikleriniz yanınızda bulunsun. Yurt dışında teste girecekler Uluslararası ehliyet veya pasaportlarını, Türkiye’de teste girecekler nüfus cüzdanı, ehliyet ve varsa pasaportlarını yanında götürmelidirler.

TOEFL Sınavı Sertifikasının Geçerlilik Süresi Nedir?

TOEFL merkezi sınav sonuçlarını en fazla iki yıl dosyalarda tutar. Bu süreden sonra resmi sonuç verilmez. Bu nedenle ekstra ücret ödeyerek birkaç kopya almanızı tavsiye edilir. Aksi takdirde iki yılın sonunda yeniden sınava girmek zorunda kalabilirsiniz.

TOEFL Testine Türkiye’de Nerede Girebilirim?

TOEFL testine istediğiniz ülkede girebilirsiniz. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, İzmit, Bursa, Denizli, Gaziantep, İskenderun, Konya, Antalya, Eskişehir, Tekirdağ ve Adana’da testler yapılır. Test merkezi ve test tarihiniz başvurunuzdan sonra size bildirilir.

Dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de TOEFL test merkezleri bulunmaktadır. Size en yakın sınav merkezi için toefl.org adresini ziyaret edebilirsiniz.