Size Özel TOEIC Hazırlık Kursu Sadece DDM'de

Dünya Dilleri Merkezi Farkıyla TOEIC Hazırlık Kursu

TOEIC Eğitiminde Türk ve Yabancı Öğretmenler İle % 100 Başarı ve Memnuniyet Garantisi
DDM Logo
Resim
Resim

Dünya Dilleri Merkezi TOEIC sınavına hazırlığa yönelik en fazla 6 katılımcıdan oluşan grup dersleri veya bireysel hazırlık dersleri sunmaktadır. Hazırlık sürecinden kayıt işlemlerine kadar her konuda öğrencilere destek vermektedir.

Dünya Dilleri Merkezi’nde TOEIC Kursu, 10 veya 15 kişilik gruplarda yürütülen genel dil eğitiminin aksine sınav hazırlık eğitimi kişilerin bireysel dil becerilerini geliştirmeye yöneliktir ve bu nedenle kesinlikle kalabalık gruplar oluşturulmaz.

Bir gruptaki katılımcıların dil beceri düzeyinin homojen olması esastır ve gruplar seviye tespit sınavı sonucunda oluşturulur. Her katılımcı ayrı ayrı yazılı ve sözlü sınava tabi tutulur.

Bu sınava hazırlıkta öncelikle reading bölümündeki sorulara yönelik ileri düzey gramer tekrarı yapılır. Gramerin yanı sıra kelime hazinesi arttırıcı çalışmalar ile okuma tekniklerini geliştirici çalışmalar yapılır. Listening bölümü için dinleme alışkanlığınızı arttırıcı çalışmalar ile karşılaşılması muhtemel kavram ve konular üzerine çalışmalar yapılır.

Bu çalışmalara ek olarak düzenli deneme testleri yapılır ve katılımcının gelişme süreci izlenir. İstek üzerine birebir ya da 2 veya 3 kişilik gruplar da oluşturulabilir.

13 yıllık tecrübemiz ve akademik başarısı tescilli eğitmenlerimiz ile sizleri istediğiniz skora götürecek programı hazırlamaktayız. Programda kullanılacak materyaller DDM tarafından katılımcılara ücretsiz temin edilir.

TOEIC (The Test of English for International Communication sınavı), ETS’nin uluslararası platformda çalışan insanların iş İngilizcesi için geliştirdiği ve günlük yaşamda İngilizce’yi kullanıp kullanamadıklarını ölçen sınavdır. Her yıl 60’dan fazla ülkede, 3 milyondan fazla kişi ve binlerce uluslararası kurum tarafından kullanılmaktadır.

Türkiye’de birçok saygın firma iş başvurularında ve personellerinin seviyelerini belirlemek için bu hizmetten yararlanmaktadır. TOEIC sınavını geçerliliği 2 yıldır. Sınavda her iki bölümde 100 er soru olmak üzere toplam 200 soru vardır.

TOEIC Sınavı’nın İçeriği

1. BÖLÜM: DİNLEME

Toplam 100 sorudan oluşur,yaklaşık 45 dk sürer ve dinleme cd üzerinden yapılır.

1. Kısım: Fotoğraflar - 4 şıklı 10 soru

2. Kısım: Soru-Cevap - 3 şıklı 30 soru

3. Kısım: Kısa diyolaglar - 10 diyolag, her biri için 4 şıklı 3 soru

4. Kısım: Kısa konuşmalar - 10 konuşma, her biri için 4 şıklı 3 soru

2. BÖLÜM: OKUMA

Bu bölüm 100 sorudan oluşur ve yaklaşık 75 dk sürer.

1. Kısım: Eksik cümleleri doldurma: 4 şıklı 40 soru

2. Kısım: Metin doldurma - 4 metin, herbirinde 4 şıklı 3 soru

3. Kısım: Okuduğunu anlama - Tek metinli 28 soru, çift metinli 20 soru

TOEIC SKORU KULLANIM ALANLARI

KURUMSAL

• İngilizce eğitim programlarındaki ilerlemeyi ölçerken
• Çalışanlarının işe alırken, promosyon verirken, yeni görevler verirken
• İngilizce olarak verilecek seminer, teknik eğitim gibi faaliyetlere katılacakları belirlerken
• Değişik yerlerdeki ofislerde İngilizce seviye tespit kriterlerini bir standarda bağlamak için
• Çalışanlarınızın eğitim ihtiyaçlarını ve eğitim bütçenizi belirlemenize yardımcı olur
• Dil okulları, üniversiteler
• Öğrencileri değişik seviyelerdeki eğitim programlarına yerleştirirken, homojen gruplara ayırırken
• Öğrencilerin ilerlemelerini dünyaca bilinen bir testle belgelemek için

BİREYSEL

• İş başvurularında
• İç transferlerde
• Aldıkları İngilizce eğitimin sonuçlarını belgelerken

TOEIC TEST FORMATI

Kaset, resim ve yazılı belgelerin kullanımını ve kağıt ve kalemin ihtiyaç duyulduğu çoktan seçmeli bir değerlendirmedir.

Cevaplarınızın hepsini ayrı bir cevap kağıdına işaretlemektesiniz. Verilen kısımdaki boşluğu tamamladığınızdan emin olun. Her soru için sadece bir cevap hakkınız vardır.

Sınav başvurusu için www.ets.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’de TOEIC Sınavını Gerekli Gören Başlıca Kurumlar

Air France - Accenture - Akbank - Alcatel - Aventis - AXA - BNP Paribas - Cemex - Coca Cola - EMC - Ericsson - Mobil - Federal Express - INSEAD - GE - GlaxoSmithKline - Hewlett-Packard - HSBC - IBM - Intel - Kodak - KPMG - Lafarge - Oyak-Renault - Philips - Procter and Gamble - Samsung - Schering-Plough - Toyota - Wall Street Instute - Yapı Kredi Bankası.

TOEIC Sınav Merkezleri - Sınav Düzenleyen Kurumlar

İstanbul, TOEIC Temsilcisi STE Adaylar TOEIC’in İstanbul Temsilcisi STE’ye (0212) 296 27 29 nolu telefondan ya da Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. mail adresinden ulaşabilirler. Ankara, TOEIC Temsilcisi TOBB ETU-Türk Amerikan Derneği

TOBB ETU’nun Düzenlediği Sınav Tarihleri:

Adaylar TOEIC’in Ankara Temsilcisine (0312) 426 37 27 / 426 26 44 telefondan ulaşabilirler.

İZMİR

İzmir Ekonomi Üniversitesi ve The English Academy İzmir’de test merkezi olarak yetkilidir. Sınava girmek isteyen adaylar (0232) 446 25 20 nolu telefondan kurumla irtibata geçebilirler.

BURSA

Bursa ve çevresinden TOEIC sınavına girmek isteyen adaylar AkademiNet ile irtibat kurabilirler. Telefon: (0224) 225 52 82

ANTALYA

Antalya’dan sınava girmek isteyen adayların Birge ile irtibat kurmaları gerekmektedir. Telefon: (0242) 244 85 38

GAZİANTEP

Gaziantep ve çevresinden sınavına girmek isteyen adayların Ardemsoft ile irtibat kurmaları gerekmektedir. Telefon: (0342) 220 25 00

KAYSERİ

Kayseri’den TOEIC sınavına girmek isteyen adayların Melikşah Üniversitesi ile irtibat kurmaları gerekmektedir. Telefon: (0352) 207 73 44

AYDIN

Aydın ve çevresinden sınava girmek isteyen adayların Ezgi Bilgisayar ile irtibat kurmaları gerekmektedir. Telefon: (0256) 312 82 83

TOEIC Nedir?

TOEIC® Test Of English for International Communication, TOEFL sınavını da geliştiren Amerikan menşeli ETS'nin (Educational Testing Service) İş İngilizcesine yönelik olarak hazırladığı sınavdır. Türkiye'de de bir çok saygın firmanın kullandığı bu sınava her yıl yaklaşık 6 milyon kişi girmektedir.

TOEIC sınavı kaç sorudan oluşur?

TOEIC Sınavı 200 sorudan oluşmaktadır ve bu sorular çoktan seçmelidirler.

TOEIC sınavı hangi bölümlerden oluşur?

TOEIC Sınavı dinleme ve okuduğunu anlama olmak üzere iki ana bölümden oluşmaktadır. Sorulan sorular, gündelik iş yaşamlarından alınan örnekler baz alınarak hazırlanmaktadır. Sınavda iş yazışmaları, e-mailler, sipariş formları, telefon konuşmaları gibi iş yaşamlarında en sık kullanılan alanlardan sorular gelmektedir.

1. Dinleme bölümü, 100 soru içermektedir. Sesli olarak dinlenen kısa cümleler ve konuşmalar hakkında soruların olduğu 4 kısımdan oluşur:

Fotoğraflar: 20 soru (4 şıklı)

Soru-Cevap: 30 soru (3 şıklı)

Kısa konuşmalar: 30 soru (4 şıklı)

Uzun konuşmalar: 20 soru (4 şıklı)

2. Okuduğunu anlama bölümü, 100 sorudan oluşmaktadır. Bu bölümde yazılı olarak verilen metinler üzerinden sorular yöneltilmektedir.

Eksik Cümleler: 40 soru (4 şıklı)

Hatayı Bulma: 20 soru (4 şıklı)

Okuduğunu Anlama: 40 soru (4 şıklı)

TOEIC sınavı kaç dakika sürmektedir?

Toplamda 200 sorunun yöneltildiği bu sınav, 120 dakika sürmektedir. Sınavın 45 dakikası dinleme, 75 dakikası ise okuduğunu anlama bölümünden oluşmaktadır. İşlemlerin de sürmesiyle birlikte yaklaşık olarak 2,5 saatte ihtiyacınız olacaktır.

TOEIC sınavının geçerliliği ne kadardır?

TOEIC Sınavı’nın uluslararası geçerlilik süresi 2 yıldır.

TOEIC SINAV TARİHLERİ